elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni (logovani)

#1 08-11-2018 21:11:59

daniel tdi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 15-06-2012
Komentari: 1,034

ford fokus 2006 1.6TDCI gasi u voznja

pozdrav postovane,ovaj auto ima problem sa gasene u voznja,ako auto vozim lagano na vrhu gasa ide bez problema(do nekih 400-500 bara tlak goriva)iznad ovaj pritisak auto se gasi,ako opteretim na gas moze da ugasi vise puta u 100 metara,sumnjao sam na regulator pritiska goriva na rail pumpi,skidao i ocistio ultrazvucnoj kadi ali opet isto,poceo sam da shtopiram injektore jedna po jedna sa metalna kuglica da bi radio na tri cilindra, i tako naizmenicno rotirao sam blokadu na sva 4 injektora,imalo je malo promene na treci injector auto je isao i vise od dva kilometara bez da ugasi u razlican rezim gasa,odlucio da saljem dizne na proverku i reparacije,i evo danas me zove boshista i kaze da su dizne proverene i da su bas dobre,i sad sam u neka mat pozicija neznam dali da skidam i pumpu raila ili sta jos da radim, da dodam samo auto gasi i kada se turira u mestu nemora u voznja,tako da pratio sam dijagram parametre kad motor ugasi(rail pritisak kad dostigne ta neka granica odmah ugasi i pritisak naglo pada do nule)vratim kontakt i odma pali bez problema....... ako je neko imao slicni problem zamolioh bi za sugestija kako bi se ovo resilo. hvala vam unapred.
samo da dodam da auto nema gresne kodove u dijagnostici ni sa delphi ni sa focom

Zadnja izmjena od daniel tdi (08-11-2018 21:13:04)

#2 09-11-2018 10:21:47

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,640
Website

Re: ford fokus 2006 1.6TDCI gasi u voznja

Provjerio dotok goriva iz rezervoara ?

---> Dobiti ovdje pomoc nije pravo nego privilegija! <---

#3 10-11-2018 22:18:27

daniel tdi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 15-06-2012
Komentari: 1,034

Re: ford fokus 2006 1.6TDCI gasi u voznja

reseno filter goriva je bio problem celo vreme, a vlasnik kaze da je promenio sve i veliki i mali servis a ja mu verujem,i kad dodje do ovo na moj rizik idem da kupim novi filter i svatio sam razlog cena je bila dosta visoka platio sam ga na moj rizik (dal ce da ima resenje ili ne)3800mkd to je 64 eura i zato ga i nisu promenili.ali evo lazi doslo je kraj big_smile sredio sam auto.  hvala ti ACOM svaka ti je rec i sugestija na pravo mesto pozdrav svima svako dobro i lep vikend

Zadnja izmjena od daniel tdi (10-11-2018 22:21:55)

Board footer